Ann D’Silva-Bu Muhteşem Kadın Kim

Ann D’Silva-Bu Muhteşem Kadın Kim

,

Hayatı boyunca başkaları için yaptığı iyiliklerden sonra övgüyü hak eden bir kadın. 

Başkaları üzerindeki olumlu etkisiyle sayısız insana yardımcı oldu. Birçokları için bir lider ve ilham kaynağıydı. 

Ann D’Silva, İçinde gelişen özelliği nedeniyle, toplumun dibe vuran konuları güneş ışığına çıkaran, “Bir Düşünce insanı”“Bir Kanaat Önderi”“Bir Aktivist”, başkalarına karşı sevgi dolu, ilgili ve düşünceli bir kadın…

Çocukların içinde bulunduğu kötü duruma odaklanıyor. Çocukların dahil olduğu seks turizmi vakalarının sayısının artdığı bu günlerde farkındalığı artırmak adına bir Hollywood filme imza atıyor. 

Şafaktan Gece Yarısına Kadar Çok Çalışmak 

Yardım Programları Yeterli Değil, Okula İlgi Az

Çok Nüfuslu Yoksul Ülkelerin Kaybolan Çocukları

Suçlu kim?

Dünya çapında 215 milyondan fazla çocuk hayatta kalabilmek için çalışmak zorunda kalıyor. Çoğu, evde para olmadığı için ailelerini terk etmek zorunda kalıyor, hatta onlara yiyecek sağlamak için çok fakir olan ebeveynleri tarafından bile satılıyor.

Sadece yoksul ülkelerden birinde; Her saat 13,  her gün 200’den fazla çocuk kayboluyor. Birçoğu sonunda köle oluyor, zorla çalıştırılmak üzere insan ticaretine maruz kalıyor ya da seks endüstrisinde çalışmaya zorlanıyor.  

Akıbeti meçhul olan 4 ila 14 yaş arası yüzlerce, hatta binlerce kayıp çocuk var. Birçoğu sonunda organ ticareti, evlat edinme ve dilencilik için de kaçırılıyor.

Hükümet kontrolündeki Ulusal Suç Kayıt Bürosu, Ulusal İnsan Hakları Komisyonu, çeşitli çocuk hakları gruplarından edinilen bilgilere göre; Dilencilik yaptığına ya da fuhuşa ya da borçla çalıştırmanın diğer biçimlerine zorlandığına ve bazı durumlarda yasa dışı olarak evlat edinildiği gerçekleri var.

Çocuk Cinsel İstismarıyla Mücadede Şart

Birleşmiş Milletler, dünya çapında yaklaşık 1.8 milyon çocuğun fuhuşa ve pornografiye zorlandığını tahmin ediyor.

Çocukların Cinsel Sömürüsüne Karşı gençleri istismara uğramaktan korumak için senaryosunu hazırladığı film ile gözler önüne gerçekleri serecek olan Ann D’Silva, yaptığımız Video söyleşi haricinde birkaç acı hikaye de paylaştı.

Çocukların bir kısmı sokakta yaşıyor; diğerleri küçük odalar kiralar ve birlikte kalıyorlar kazandıkları paranın çoğunu elinde tutan mafia tarafından alınıyor.

Çocuklar ebeveynlerini kaybettikleri ve küçük kardeşlerini beslemeleri gerektiği için kendilerini feda ediyorlar. 

Yoksulluktan Fuhuşa Çocuk Ticareti 

“Otellerde bir yerde iş bulacaklarına söz veriliyor. Sonra buraya geldiklerinde hiçbir otele götürülmüyorlar. Davalar mahkemede olumsuz eriyor, sona eriyor… 

Bazı durumlarda otel personelinin ve taksi şoförlerinin genellikle otellerde meydana gelen fuhuşa karıştığı iddia ediliyor.

Açlık Yükselen Bir Gücün Üzerindeki Gölge

Dünya demokrasilerinin büyüğü olarak gören ülkelerde, kendisini yarının küresel bir süper gücü olacağını söyleyen ülkelerde genellikle gözden kaçan şey, dünyadaki yetersiz beslenen çocukların yarısının oralarda yaşadığıdır.

Açlık, yükselen ülkelerde iç karartıcı bir gerçektir. Kasvetli bir gelecek… 

Sisteminin önemli ölçüde daha zayıf olduğu ülkelerdeki açlık, olumsuz koşullar bu olayları dahada alevlendiriyor.

Ann D’Silva, Hindistan’dan Türkiye’ye gelen İstanbul’da yaşayan çok yetenekli bir yazar, İdol bir kadın. 

Başkaları tarafından reddedilen insanlara yardım etme şekliyle,  iyi kalpli ve sevgi dolu bir yazar.

Kadınları, Çocukları koşullarından kurtararak dokunduğu hayatlara göstertiği unutulmaz ve erdemli farkındalığı dile getiren etkisiyle övgüyü hak eden biri.

Özel ihtiyaçları olan yetişkinlerin ve çocukların yaşamlarına yardım etmek ve onları iyileştirmek adına yepyeni bir bakış açısı kazandıran çağrıları nedeniyle  röportaj yaptığımda, daha önce bilmediğim,  birkaç hikaye paylaştı. Onları Film senaryosunda çözümleri ile birlikde işlediğini belirtdi.

Çok ses getirecek Her toplumun bu acı gerçeklerden ders alarak küresel birliktelikle çözüleceğine inanıyorum.

yilmazparlar@yahoo.com

Ann D’Silva-Bu Muhteşem Kadın Kim

SİNEMA OYUNCUSU YAZAR