Bulutlardan Denize

Bulutlardan DenizeFotoğrafa dönüşen düşünce ve fikirlerin birleşimi sergi.. 
Sonsuz farklı şekil ve renklerdeki Gökyüzü bulutları…Bazıları hoş güneş ışığına izin veren görünümlerdeki güneş doğarken batarken, ufukta veya bulutlu bir günde bulunan parlak güneşin yansıtdığı deniz başda olmak üzere doğanın ve doğallığın harika görünümleri objektife taşıyan sanatcı ikinci sergisini Levent Tenis Kulübünde açtı.
Her zaman doğayı, özellikle sürekli değişen formlarına özel ve eşsiz anlar olarak görünenlerin fotoğrafını çekmek, güneş ışığının yüzeyinin altındaki tahmin edilemez doğasını ve altındaki her şeyi uyandırma şeklini seviyorum diyen Sanatcı Leman Dorsay’ın sergisinde yine başkanlığını yaptığı Soroptimist dernek üyeleri, Notre Dame de Sion mezun arkadaşları ve sanatsever dostları yalnız bırakmadı.    
Doğanın ruhunu yakalamak için çektiği güzel fotoğrafları Kalbinizin derinliklerinden gelen duyguları örtüştürüyorsunuz. Kelimelerin ifade edemeyeceği bir hikaye anlatıyor çektiği kompozisyon fotoğraflarda.

Işık, form ve zaman algısı kavramlarını inceleyen kamerasıyla, ışığın oluşturduğu biçimsel boyutsal niteliklerini yakalayarak, eserleri her doku unsurların sentezi oluşmuş.  
Fotoğraf hafızayı fiziksel olarak somut yapan bir araçtır. İlk bakışta manzara fotoğrafçılığı çok basit görünse de, gerçekte kamera işaret ettiğinde deklanşöre tıkladığınızdan çok daha fazlası vardır.

Manzara fotoğrafçılığının amacı içsel durumu iletmek, daha fazla şey ifade etmek ve sadece önünüzdeki manzarayı göstermek değildir. Öznenin seçilmesi, ilgilenilen noktaya, nesneye bakılmalıdır.

Sergide başka bir renkli kültür olayıda gelişme gösterdi. Sinema yazarlığında efsane olan Atilla Dorsay 60 adede yaklaşan yazdığı kitapları, Sinema Dünyasına ışık tutduğu gibi; Yine sinema eğitimi alan öğrencilere, öğretim görevlilerine, yazarlara ve sinema okuyucularına hafızayı dinamik canlı tutmak açısından iyi bir akıcı üslupda yazılmış “50 Unutulmaz Film” isimli son kitabınını fırsat bulamayan okuyucularına imzalamak oldu.

yilmazparlar@yahoo.com

ÖRGÜT BAŞKANLARI SANAT