SHI Kozmetik Türkiye’de

SHI Kozmetik Türkiye’de

Amerikan SHI Kozmetik Türkiye’de Yatırım Yapacak

Dünyanın en büyük saç bakımı şirketlerinden biri olan Farouk Systems, Inc.‘in Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Dr. Farouk Shami, Türkiye’de yatırım yapacak ürünlerini Türkiye’de imal edecek.

İlk amonyak içermeyen saç boyasını bulan mucit ürünlerini renk laboratuvarı LG CHI Color Master Factory ile geliştirdikleri akıllı makine vasıtasıyla ve yapay zeka ile bilgisayarlı kişisel 30 000 renk çeşidiyle saçlara hayat vermektedir.

Farouk Systems, Inc. LG H&H ortaklığıyla, devrim niteliğindeki LG CHI Color Master makinesi, Farouk Systems’in üretimde yenilikçilik ve mükemmellik konusundaki aralıksız arayışının altını çizmekte ve güzellik sektöründeki sektör lideri konumunu daha da sağlamlaştırmaktadır.

 Farouk Systems, Inc.’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Dr. Farouk Shami, “LG CHI Color Master ile şirketi yeniliğe bir adım daha öne taşıyarak, güzellik endüstrisinde öncü konumunu daha da güçlendirmektedir.

 LG CHI Color Master Factory’de kullanılan patentli teknoloji, benzersiz renk doğruluğu elde etmek için gelişmiş sensörler, algoritmalar ve sıkı kalite kontrol önlemlerini bir araya getiriyor.

 62 patenti bulunan, Dr. Farouk Shami, Profesyonel şekillendirme araçları ve saç bakımının geliştirilmesinde NASA teknolojisini kullanan ilk kişi olarak bilinmektedir.

Güzellik endüstrisi her geçen gün ileri teknoloji ve sağlık odaklı ürünlerle dönüşüyor. Bu dönüşümün öncülerinden biri olan SHI Kozmetik, amonyaksız saç boyasıyla sektörde fark yaratıyor. Yüksek performansıyla dikkat çeken ve saçı besleyen formülüyle kullanıcıların beğenisini kazanan bu ürün, güzellik standartlarını yeniden tanımlıyor.

Üstelik bu ürün sadece güvenli ve etkili olmakla kalmıyor, aynı zamanda çeşitli renk seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Doğal ve canlı renklerde saçlara kavuşmak isteyenler için ideal bir seçenek sunuyor.

Geleneksel saç boyalarında bulunan zararlı kimyasallardan arınmış olan SHI Kozmetik’in amonyaksız saç boyası, saçı koruyan ve besleyen içeriğiyle öne çıkıyor. Amonyak içermeyen formülü sayesinde hem kullanıcıların sağlığını koruyor hem de saçların doğal yapısını bozmadan renklendirme imkanı sunuyor.

Ürün, sadece yüksek performansıyla değil, aynı zamanda çevreci ve hayvan dostu yaklaşımıyla da öne çıkıyor. SHI Kozmetik, sürdürülebilir üretim prensipleriyle hareket ederek doğaya ve hayvanlara zarar vermeyen bir üretim süreci sunuyor.

Yatırımlarını anlatmak için Sheraton Istanbul Ataköy Hotelde Türk ortağı Yaşar İncesu ile Basın Toplantısı düzenleyen Farouk Systems, Inc.’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Dr. Farouk Shami, Ayrıca Eğitim Akademisi kurmak için Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmelerini sürdürdüklerini açıkladı.

Meslek odaları ile birlikte hareket ederek sektöre diplomalı meslek girişimcileri ve çalışanları kazandırabileceklerin altını çizdi.

SHI Kozmetik’in amonyaksız saç boyasını tercih edilmesiyle kullanıcıların hem saçlarına hem de çevreye karşı bir sorumluluk taşıdıklarını vurguladılar.

Sağlıklı ve çevreci ürünlerini tercih ederek güzelliklerini desteklemek isteyen herkesin ilk tercihi SHI Kozmetik, olmalı diyerek yenilikçi ve sağlıklı güzellik anlayışını benimseyenler için ideal bir seçenek olduğunu dile getirdiler.

Sağlıklı, Bakımlı Saçların Önemi 

Sağlıklı, bakımlı saçlar her zaman dikkat çektiği gibi, Saç bakımı sadece estetik bir gereklilik değil, aynı zamanda saç sağlığı için de önemlidir.

 Saç bakımı, doğru bakım seçimi, düzenli olarak saç tedavisi ve saçın ihtiyacı olan besin seçeneklerinin toplanmasıyla sağlanır. Saç derisinin temiz tutulması, saçı besleyen ve güçlendiren şampuan, saç kremi, düzenli kullanım saçın daha sağlıklı olmasını sağlar.

 Ayrıca saçın düzenli olarak kesilmesi, uçlarındaki kırıkların toplanması da saçın sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olur. Saç bakımı aynı zamanda saçın doğal rengini ve parlaklığını korur, saçın dış etkenlere karşı dayanıklı olmasını sağlar.

 Saç bakımı, her türlü saç tipi için önemlidir ve herkesin düzenli olarak saçına bakım yapması önerilir. Saç bakımının ihmal edilmesi saç dökülmesi, kepeklenme, cansız ve kuru saçlar gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle saç bakımının aralıklarını göz ardı etmemek ve düzenli olarak saçımıza gereken özeni göstermek büyük önem taşır.

Farouk Shami işadamı Teksas’ta bulunan saç bakımı ve spa ürünleri şirketi Farouk Systems’in kurucusudur. Shami onlarca yıldır saç bakım ürünü geliştirme alanında çalışıyor. Amonyak içermeyen ilk saç rengini icat etti. Şirketi, saç ve cilt bakım ürünlerini BioSilk, SunGlitz ve Cationic Hydration Interlink (CHI) markaları altında dünya çapında 106’dan fazla ülkeye ihraç ediyor.

yilmazparlar@yahoo.com

TASARIM